Belegondoltatok már abba, hogy vajon mennyi vizet pazarolunk el fogmosás közben, mikor nyitva hagyjuk a csapot és csak folyik és folyik a víz?   

És az eszünkbe jutott már, hogy miként válhat környezetbaráttá a fürdőszobánk?
 Felmérések szerint egyetlen fogmosás alkalmával kb. 2 liter víz folyik le a lefolyóba anélkül, hogy bármire felhasználtuk volna. Ilyenkor megnyitjuk a csapot, bevizezzük a fogkefénket, majd a 2-3 percig tartó fogmosási idő alatt hagyjuk, had folyjon a víz.
Ha utánaszámolunk, kiderül, hogy napi kétszeri fogmosással egy négytagú család kb. 16 liter vizet pazarol el minden nap, ami egy hónapban 480 liternyi feleslegesen kifizetett és elpazarolt ivóvizet jelent. Szomorú számok, főleg mert évente továbbra is 3 millióan halnak meg a világon elégtelen folyadékbevitel miatt. 

Persze mindenre van megoldás, mi a következőket tudjuk nektek javasolni:  

  • zárjuk el a vízcsapot, amíg fogat mosunk
  • figyeljünk oda, hogy mindig jól zárjuk el a vízcsapot
  • ne eldobható poharat használjunk az ivóvizes vagy szájvizes öblögetéshez
  • a fürdőszobai szemetet is gyűjtsük szelektíven
  • és használjunk lehetőség szerint lebomló nyelű fogkefét, melyek már elérhető áron, könnyen gyorsan beszerezhetőek nálunk is. 🙂

A bambuszfogkefe ugyanolyan hosszú ideig tart, mint a hagyományos műanyag fogkefék, azonban kíméletesebb a környezetre.
A fogkefe nyele 100%-ban biológiailag lebomló bambuszból készül, mely felelős gazdálkodásból származik. Elhasználódás után a nyél komposztálható, a sörte pedig szelektíven gyűjthető.
Sajnos a műanyag sörték mellőzésére az egyetlen alternatíva jelen pillanatban amely teljesen lebomló lenne ,az a disznószőr, de ez nem mindenki számára választási lehetőség.
A nyele viszont a “moso” bambusz, amely 2 év alatt teljesen újra nő és ez a bambusz nem a pandák tápláléka.